Yükleniyor...
 

Hakkımızda

Her şey empati kurmak ve anlamakla başlıyor. Kullanıcılarımızdan öğreneceğimiz çok şey var ve bunu sağlamak için yanınızdayız.

Kullanıcı tutum ve davranışlarına yönelik uzman seviyede analitik bir bakış dijital dünyada hem taktik hem de stratejik düzeyde etkili kararlar almayı kolaylaştırıyor.

 
2000’li yılların başında Türkiye’de kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi alanında çalışan öncü ekiplerden birisi olarak Galatasaray Üniversitesi’nde başlayan yolculuğumuz 2000’li yılların ortasında alanın dijital dünyanın yörüngesine girmesiyle profesyonel sektöre taşındı. Akademi içinde köklenen araştırma ve keşfetmeye yönelik tutkumuzu sektörde dahil olduğumuz projelere de taşımaya gayret ettik. Sorunları çözerek uzun vadeli somut katkılar sağlayabileceğimiz, ölçülebilir başarılar yarattıktan sonra bizlerin de öğrenerek çıkacağı süreçlere dahil olmaya çalıştık. Seçerek dahil olduğumuz projelerde bilimsellikten ödün vermeyen bir titizlikle çalışmayı ve yukarıdan bakan bir üslup yerine şeffaf bir yan yanalık içinde paydaş olmayı temel prensipler olarak benimsedik.
Mutlu müşteriler yaratmak için kullanıcı davranış ve tutumlarını kavramanın karar verme sürecindeki kritik önemini somut bulgularla ortaya koymak için çaba sarfettik. Geriye dönüp baktığımızda gerek akademik üretimimiz gerekse de telekom, finans ve e-ticaret gibi bu alanın öncü sektörlerinden birçok büyük kurumla gerçekleştirdiğimiz araştırma, danışmanlık ve eğitim işbirlikleriyle Türkiye’deki kullanıcı deneyimi ekosisteminin gelişimine bir ölçüde katkı sağlayabildiğimizi görüyoruz. İki öğretim üyesi olarak danışman sıfatıyla başladığımız yolculuğumuzu bundan sonra aynı heyecan ve özenle Xedzone çatısı altında genç ve çalışkan bir ekiple sürdürüyoruz.

"Supposing is good but finding out is better"
Mark Twain

Prof. Dr. Kerem RIZVANOĞLU
Galatasaray Üniversitesi
İletişim Fakültesi
Xedzone Kurucu Ortağı

"Biri güçlük çekiyorsa bu onun güçlü olduğunu gösterir. Çünkü zayıflar güçlük çekmez ölür giderler."
Horace and Pete

Özgürol ÖZTÜRK
Galatasaray Üniversitesi
İletişim Fakültesi
Xedzone Kurucu Ortağı

NEDEN XEDZONE ?

Danışmanlık

Dönüşüm optimizasyonundan müşteri deneyimini haritalamaya uzanan süreçlerde mevcut dijital ürünlerinizle sadık müşterilere ulaşabilmeniz için araştırma odaklı danışmanlık hizmetlerimizle yanınızdayız.

Araştırma

Kullanılabilirlik testlerinden bilgi mimarisi araştırmalarına, etnografik yöntemlerden nöro/biyometrik yöntemlere uzanan bir seçkide, kullanıcı deneyiminin bütüncül ölçümüne yönelik geniş bir yönetim seti aracılığıyla bağımsız araştırma hizmetleri sunmaktayız.

Eğitim

Kurumunuzun ihtiyaçlarına yönelik olarak; yöneticilerden pazarlama ve tasarım/geliştirme ekiplerine uzanan farklı hedef kitlelere farklı seviyelerde terzi-usulü hazırlanmış kullanıcı deneyimi odaklı eğitim hizmetleri sağlamaktayız.